HAKKIMIZDA

İnternetin hayatımıza girmesiyle klasik düzene inat sanal bir dünya oluştu. Online platformlarda oyunlar oynandı, alışverişler yapıldı, yazılar yazıldı, filmler izlendi. Aklınıza gelebilecek her şey artık sanal evrende mümkün hale geldi. Kimi zaman dış dünyadan soyutlanıp bu yeni evrende yaşar olduk. O zaman hayatımızın her alanına etki eden sanal evreni tanıyalım biraz diyerek SanalGo ekibi olarak sizleri bu eğlenceli dünyanın derinliklerine davet ediyoruz.

Günümüzde teknolojik gelişmeler hayatın her alanına etki etmiş durumda. Kullandığımız bilgisayarlar, telefonlar, televizyonlar dahil bütün elektronik araçlarda sürekli bir yenilenme söz konusu. Teknolojinin bu denli hızlı ilerlemesi, yapay zekanın insan hayatına dahil olmasıyla bambaşka bir seviyeye taşındı. Bu yüzden sanal dünyaya adapte olmak için teknolojiyle iç içe olmak kaçınılmaz bir hal aldı. Sosyal medya platformlarından yapay zekayla programlanan makinelere kadar geniş bir perspektifte teknolojinin hızlı gelişimine şahit olduk. Bilim ve teknoloji hayatın her alanını güçlü bir şekilde yeniden boyutlandırırken, SanalGo ekibi olarak sizleri bu gelişmelerden mahrum bırakmamak adına işe koyulduk. Hayat git gide online yaşanmaya başlamışken, teknoloji ve bilimden öğrenecek çok şeyimiz var dedik ve çalışmaya başladık. Sanal dünyada neler olup bitiyor? Okuduk, araştırdık, yazdık. Bilgi paylaştıkça güçlenir, bu sadece bir başlangıç. Alanında uzman yazar kadromuzla orjinal içerikler üretmeye başladık. Peki SanalGo başka neler sunuyor? Sizleri şöyle alalım.

Sanal dünya denildiğinde akla gelen ilk şey artık sosyal medya ve oyun platformları oluyor. Twitter, Instagram, Youtube gibi online paylaşım platformları artık birer iş alanına dönüşmüş durumda. Bu alanlar yalnızca bir hobi gibi görünse de günümüzde çok sayıda insan video çekerek, sosyal medyada paylaşım yaparak veya oyun oynayarak para kazanıyor. Bu durumda ekonomide yepyeni iş alanlarının doğması kaçınılmaz oluyor. İşte tam da bu noktada sanal dünyada neler yapıldığını anlamak girişimciler için oldukça önemli bir mevzu haline geliyor. Serbest girişimci olarak internet ve teknoloji vasıtasıyla para kazanmak artık çok kolay. Bunun içinse gereken tek şey orjinal fikirlere sahip olmak. Bu fikirlerin gelişmesi içinse sanal dünyayı iyi tanımak işinizi kolaylaştıracak. Doğru adrestesiniz, sizlere sanal dünyayı tanıtmaya geldik!

İlerleyen teknoloji sayesinde hayatın online platformlarda yaşanır hale gelmesi, müzikten sinemaya kadar çok sayıda sektörün de sanal dünyaya entegre olmasını sağladı. Televizyonda izlediğiniz diziler, sinemada beklediğiniz filmler, eşlik ettiğiniz şarkılar artık bir tık uzağınızda. İnternete erişiminiz varsa artık kültürel aktivitelere online olarak dahil olabilirsiniz. Bir konseri canlı izleyebilir, dilediğiniz kitabı okuyabilir, haberleri online gazetelerden takip edebilirsiniz. Medya sektörüne hakim olan bu alanlarla ilgili yenilikleri, haberleri ve incelemeleri takip edebileceğiniz bir hizmet sunmak istedik. Oyun evrenini de unutmadık, araba meraklılarını da şöyle alalım dedik. Yeniliklere açık bir ekip olarak girişimcilik fikirlerini aldık, sizler için inceledik. Sanal dünyada yapılabilen çok şeyi meraklısına büyük bir özenle servis ettik. Pek çok farklı alanda yeniliklerden haberdar olup entelektüel birikimi arttırmak lazım değil mi?

SanalGo; bilimden sanata, teknolojiden oyun dünyasına, sosyal medyadan televizyona kadar pek çok alanda sizleri gelişmelerden haberdar etmek ve merak ettiklerinize yanıt vermek için online dünyaya merhaba diyor. Tek bir alana bağlı kalmadan, sanal alemde var olan her şeyden biraz tatmaya çalışıyoruz. Araştırmayı ve üretmeyi seven yazarlarımızın özgün ve bir o kadar da eğlenceli içeriklerini okumaya, SanalGo ailesi olarak sizleri birlikte büyümeye çağırıyoruz.

SanalGo evrenine hoş geldiniz!